«Джеймс Вебб» сфотографував галактику Вир

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав, як виглядає галактика Вир в інфрачервоному діапазоні. На світлинах можна побачити яскраві області зореутворення, а також мережу темних бульбашок, які утворилися через вплив випромінювання вже утворених зір. Про це розповідає видання Space.com, а зображення опубліковані на сайті телескопа.

Центральна область галактики. ESA/Webb, NASA & CSA, A. Adamo (Stockholm University) and the FEAST JWST team

Центральна область галактики. ESA/Webb, NASA & CSA, A. Adamo (Stockholm University) and the FEAST JWST team

Що ще можна побачити на зображенні?

Галактика Мессьє 51, відома як галактика Вир, знаходиться на відстані 27 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Гончі Пси та є однією з найвідоміших спіральних галактик. На відміну від більшості галактик такого типу, зокрема і Чумацького Шляху, її рукави чітко окреслені й щільно огортають центральну область. На її фото, які отримав «Джеймс Вебб» за допомогою інструментів NIRCam i MIRI, можна побачити, як у цих рукавах розташовуються молекулярні хмари, в яких народжуються нові зорі, — на світлині вони зображені у білих кольорах. Помаранчеві і жовті кольори зображають області іонізованого газу, який утворився під впливом випромінювання зоряних скупчень і молодих зір, а темні області між ними — області без газу і пилу, що їх розігнали зоряні вітри.

Інші космічні світлини галактик від «Джеймса Вебба»

👁️Завдяки «Джеймсу Веббу» астрономи побачили запаси пилу всередині сусідньої до нас карликової галактики Барнарда

❓Також телескопу вдалося знайти космічний «знак питання» — у таку форму склалася пара дуже далеких галактик, які потрапили на фото «Джеймса Вебба»

🌌А у групі галактик Квінтет Стефана «Джеймс Вебб» виявив ударну хвилю, яку утворила одна з галактик, проходячи між іншими