«Джеймс Вебб» побачив у галактиці знак. Знак питання

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» сфотографував космічний «знак питання». У незвичну форму, імовірно, склалася пара галактик, взаємодіючи між собою. На «знак» на новій світлині, яку отримав телескоп, звернуло увагу видання Space.com.

Космічний знак питання. NASA, ESA, CSA

Космічний знак питання. NASA, ESA, CSA

Що окрім знака питання потрапило на фото?

«Знак питання» знайшовся на новому зображенні «Джеймса Вебба», яке телескоп отримав у ближньому інфрачервоному діапазоні за допомогою камери NIRCam. Як відзначають астрономи, ним може бути або пара галактик, яка переживає злиття, що спотворює їхню форму, або зображення «знака» могло скластися з галактик, що знаходяться на різних відстанях, однак накладаються одна на одну на знімку.

Утім, «знак питання» телескоп сфотографував випадково. Його ціллю стали об'єкти Гербіга-Аро 46/47 (HH 46/47) — пара протозір на відстані 1 470 світлових років від Сонця (оригінал фото, 32 мегабайти). Молоді світила, які знаходяться в області зореутворення, утворюють джети, які стикаються з газом та пилом навколо та підсвічують їх, утворюючи у туманності навколо яскраві пелюстки від ударних хвиль. За космічними мірками такі структури зникають доволі швидко — всього кілька десятків тисяч років. Однак, вони впливають на те, скільки маси набере майбутнє світило, від чого залежить його подальша еволюція.

Світилина HH 46/47, на якій знайшовся «знак питання». NASA, ESA, CSA

Світилина HH 46/47, на якій знайшовся «знак питання». NASA, ESA, CSA

Раніше ми розповідали про світлину ще однієї протозорі, яку отримав «Джеймс Вебб». Завдяки його спостереженням астрономи змогли виявити біля майбутнього світила органічні молекули та водяну пару, які потім стануть джерелом матеріалу для формування планет навколо.