Давні риби вдавилися кажанами 48 мільйонів років тому
Вимерлі риби загинули у спробі з’їсти кажанів близько 48 мільйонів років тому, на що вказали знайдені на місці стародавнього озера в Німеччині рештки. Це перший виявлений випадок поїдання кажанів як цими рибами, так і взагалі будь-якою твариною. Відкриття розповість більше про харчові ланцюги у давніх екосистемах і їхню еволюцію до сучасних. Про нього розповіли в журналі Biology Letters.

Череп Atractosteus messelensis з кістками кажана у ньому (стрілки вказують на кістки крил кажана, зірочки — на щелепи риби). Vullo & Frey / Biology Letters, 2024
Як пов’язали смерть риб з поїданням кажанів?
Науковці досліджували скам’янілості трьох риб: одного панцирника (Atractosteus messelensis) і двох амієподібних риб (Cyclurus kehreri), знайдених на території колишнього озера Мессель у Німеччині. У всіх трьох поблизу щелеп знайшли також рештки вимерлого кажана виду Palaeochiropteryx tupaiodon. Розташування кісток, а також порівняння з сучасними видами показало, що крила кажана могли застрягти в щелепах риб, призвівши до їхньої загибелі.
Через те, що в породах з озера знайшли близько 700 решток кажанів, науковці вважають, що ці тварини могли бути важливим джерелом їжі для місцевих риб. Це вказує на значну гнучкість у харчових звичках вимерлих риб і розповідає більше про давні екосистеми.
Як рештки розповідали про життя тварин
🐊 Комп’ютерна томографія давньоєгипетської мумії крокодила вказала на те, що перед смертю він вполював рибину, але не перетравив її — його вполювали раніше.
🦈 Близько 11 мільйонів років тому крокодил і акула спільно напали на морського хижака сирену і розділили здобич між собою — на це вказали сліди від зубів на рештках тварини.
🦷 А у Намібії знайшли рештки гігантського болотного хижака Пермського періоду з черепом довжиною 60 сантиметрів і великими зубами.