Велетенська саламандроподібна істота виявилася найстрашнішим хижаком Пермського періоду

За знайденими у Намібії чотирма рештками науковцям вдалося відкрити новий вид вимерлих чотириногих хребетних, який виявився найстрашнішим хижаком водойм Пермського періоду. У нього були череп довжиною у 60 сантиметрів та великі зуби, а харчувався вид рибою та прісноводними молюсками. Його описали у статті журналу Nature.

Рештки Gaiasia jennyae. Claudia Marsicano

Рештки Gaiasia jennyae. Claudia Marsicano

Що ще відомо про новий вид?

Від відкритого тетрапода, тобто чотириногої хребетної тварини, вид якого отримав назву Gaiasia jennyae, лишилися цілий череп та частина хребта. За ними науковці визначили, що ця тварина жила близько 272 мільйонів років тому, мала розміри тіла щонайменше 2,5 метри й загальною будовою нагадувала саламандру. G.jennyae був найбільшим і найстрашнішим хижаком цього періоду, своєю великою пащею захоплюючи здобич — імовірно, риб та молюсків.

Цей вид був значно більшим, ніж усі відомі тетраподи від Девонського до Пермського періодів (380-272 мільйони років тому). Він також проживав у значно холодніших широтах, ніж інші знайдені тварини цього класу того періоду, що і могло пояснити його чималі розміри. Знахідка решток G.jennyae розповість науковцям більше про еволюцію у Африці чотириногих хребетних, які не стали предками сучасних видів амфібій, рептилій та ссавців.

  • Чималими розмірами можуть похвалитися також геніорніси — вимерлі нелітаючі та водоплавні птахи, які були предками сучасних гусей. Вони мали зріст три метри та вагу понад 200 кілограмів.