Біоінженери створили біорозкладний кардіостимулятор з гідрогелю

Дослідники зі Швеції розробили біорозкладний кардіостимулятор на основі гідрогелю, який може стати мінімально інвазивною альтернативою традиційним дефібриляторам та кардіостимуляторам. Ця розробка являє собою розчин наночастинок у гідрогелі, який після ін'єкції утворює електропровідну мережу навколо серця, що з'єднується із зовнішнім джерелом електричних імпульсів через поверхню шкіри. Гідрогелевий кардіостімулятор успішно протестували на рибах даніо-реріо та курячих ембріонах, де він допоміг нормалізувати серцевий ритм та усунути аритмію. У майбутньому, після успішних клінічних випробувань на людях, така технологія може бути особливо корисною для тимчасової стимуляції серця у віддалених клінічних локаціях, де немає можливості швидко провести хірургічну операцію з імплантації постійного кардіостимулятора. Про розробку розповіли в журналі Nature Communications.

Схематичне зображення роботи пристрою. Lund University

Схематичне зображення роботи пристрою. Lund University

Як гідрогель може регулювати роботу серця?

Після введення гідрогелю через ін’єкцію просто в область серця він самоорганізується в провідну структуру, яка досягає поверхні шкіри, де до гідрогелю приєднують зовнішнє джерело струму. Завдяки цьому ж зовнішньому контакту гідрогель можна приєднати до електрокардіографа і стежити за серцевим ритмом пацієнта.

Гідрогель виявився надзвичайно біосумісним і не нашкодив ані культурі клітин серця, ані скороченню серця у живих піддослідних тварин. Щобільше, за тиждень після введення від повністю розкладається в організмі, не викликаючи отруєння чи запалення. Дослідники спостерігали за тваринами протягом трьох місяців і не виявили жодних негативних наслідків для їхнього здоров’я. Перед випробуванням на людях винахід ще тестуватимуть на більших тваринах, щоб дослідити, як він виводиться з організму.

Що ще відомо про аритмію

💔 Збільшити ризик появи одного з видів аритмії, а саме фібриляції передсердь, може звичайний стрес на роботі, особливо коли працівника недостатньо винагороджують і багато вимагають.

🫀 Ризик розвитку аритмії у дорослому віці виявився пов’язаним зі зростом у дитинстві — чим вищою була дитина, тим більшим був ризик аритмії у дорослого.

❤️‍🩹 А для відстеження серцевого ритму, ще й безконтактно, науковці розробили прототип розумної колонки, яка аналізує звукові сигнали, надіслані нею та відбиті від людини, і за ними оцінює серцебиття.