Високі діти частіше за низьких виросли у дорослих з аритмією

Дорослі люди, які у десятирічному віці були вищі за своїх однолітків, мають вищий ризик стикнутися з аритмією. Водночас у них нижчий ризик інсульту, ніж у дорослих, що були низькими у дитинстві. Такі результати спостереження за медичними даними більш як 454 тисяч людей, про яке повідомляє New Scientist з посиланням на дослідження на medRxiv.

Unsplash 

Unsplash

Як висота дітей може бути пов'язана з аритмією?

Високий зріст у дорослому віці, хоч і пов'язують загалом із кращим здоров'ям, але разом із тим його часто супроводжує високий кров'яний тиск і нерегулярне серцебиття. Але вчені Бристольського університету вирішили з'ясувати, чи помітний зв'язок уже в дитинстві. Для цього вони проаналізували дані про майже пів мільйона людей, звертаючи увагу на зріст у віці 10 років і серцево-судинні захворювання. Як з'ясувалося, у людей, чий ріст був вищий, ніж у середньому в однолітків, вищі також і шанси на фібриляцію передсердь — важкий тип аритмії, коли серце не може нормально прокачувати кров. Імовірно, це через вищі рівні гормону тиротропіну, який стимулює ріст у дитинстві, а також пов'язаний із серцевими патологіями. Між тим, у порівнянні з низькими у дитинстві людьми, у них виявили меншу частоту ішемічної хвороби серця та інсульту. Вчені міркують, що за зв'язком стоять генетичні варіанти, які одночасно пов'язані як зі зростом, так і з серцево-судинним здоров'ям.

  • Зріст людей визначається великою кількістю генетичних варіантів. Зокрема, вчені нещодавно виявили майже 10 тисяч ДНК-маркерів, які пояснюють до 40 відсотків варіабельності зросту.