Дайвер зняв на відео косатку за виїданням печінки живої акули

Дайвер випадково став свідком та зареєстрував на свою відеокамеру, як косатка підплила до китової акули та миттєво викусила з неї печінку. Після нападу косатки акула стала опускатися на дно, імовірно, уже мертва, повідомляє Live Science.

Ocean Safaris / YouTube

Ocean Safaris / YouTube

Як таке сталося?

Джеймс Москіто (James Moskito), директор туристичної компанії, що організовує подорожі до океану, саме плавав у затоці Баха-Каліфорнія, коли раптово помітив пропливаючу китову акулу (Rhincodon typus). Риба сягала близько восьми метрів у довжину. Піднявшись над нею десь на 1,8 метра, він побачив косатку (Orcinus orca), яка вп'ялася зубами у низ акули. Відтак вона відкусила шматок плоті від риби та відплила геть, а нерухоме тіло акули почало осідати на дно. Невдовзі після цього Джеймс помітив ще одне вбивство косатками акули, за участі одного й того ж самця Монтесуми.

Ocean Safaris / YouTube

Печінка акул є високопоживною, тож косаток не вперше помічають за її поїданням. Одну пару навіть підозрюють у тому, що вони відлякали своєю хижацькою поведінкою білих акул від південноафриканського узбережжя.