Змія покаталася в чотириногому екзоскелеті

Американський блогер Аллен Пен вирішив, що еволюція була несправедлива зі зміями і тому взявся за розробку зміїного екзоскелета, який «поверне» їм ноги. Жодна змія не постраждала у випробуваннях, але спробувала походити подібно ящірці завдяки чотирилапій конструкції. Відео свого експерименту інженер-аматор опублікував на своєму YouTube-каналі.

Allen Pan / YouTube

Allen Pan / YouTube

Чи потрібні зміям ноги?

Втрату зміями кінцівок і їхню унікальну анатомію пояснюють пристосуванням рептилій до навколишнього середовища ще на ранніх етапах еволюції. Насправді успішно пересуватися це їм аж ніяк не заважає, однак американському блогеру та інженеру Аллену Пену (Allen Pan) здалося несправедливим, що рептилії не мають можливості спробувати себе у ходьбі на ногах, а тому він вирішив «повернути» зміям кінцівки.

Які кінцівки зміям підібрав Аллен?

Розглядаючи варіанти ніг для пересування, які підійшли б зміям, експериментатор звернув увагу на вид ящірок з крихітними ніжками — західних трипалих сцинків —, а також на морських півнів — риб, що мають кілька пальцеподібних відростків, якими ті здатні повзати морським дном. Роботизований аналог кінцівок для пересування останніх, випробуваний на іграшковій змії, виявився не надто ефективним, тому інженер зупинився на ящірках.

Перший варіант екзоскелета, який випробував Аллен і вирішив відкинути. Allen Pan / YouTube

Перший варіант екзоскелета, який випробував Аллен і вирішив відкинути. Allen Pan / YouTube

Аллен розробив екзоскелет, який складається з трубки (туди слід помістити змію), а також двох пар надрукованих на 3D-принтері ніг, що рухаються на основі сервомеханізмів. Паттерн руху інженер розробив на основі руху ящірок, а самим екзоскелетом можна керувати дистанційно.

Як змія відреагувала на «повернуті» кінцівки?

Свою розробку Аллен випробував на справжній змії. З кількох спроб її все ж вдалося зацікавити прозорою пластиковою трубкою екзоскелета. Зрушивши з місця змія навіть зацікавилася «своїми» новими кінцівками та спостерігала з ними, виглядаючи з трубки. Поки екзоскелет не вміє, наприклад, розвертатися і керується не змією, а самим інженером, однак Аллен запропонував причепити до екзоскелета повідець, щоб його можна було скеровувати.

Ми багато розповідали про рептилій і способи їхнього пересування. Наприклад, рух змій і коротконогих ящірок вчені вивчали за допомогою робоящірки, яка допомогла пов'язати анатомію зі способами руху, які обирають плазуни. Також, спостерігаючи за зміями, біологи описали дотепер невідомий спосіб їхнього пересування — лазіння вертикальними об'єктами, згортаючись в ласо. А помістивши коротконогих ящірок у різні ґрунти, науковці дійшли висновку, що втратити ноги їх у минулому змусив сухий клімат.

Allen Pan / YouTube

Зміїні вміння

🐸Вчені описали унікальну тактику потрошіння жаб у трьох видів змій. А ще звинуватили ропух у вбивствах мадагаскарських змій

🧬А японські дослідники знайшли свідчення горизонтального перенесення ДНК від змій до амфібій через паразитів

☢️ Також змій оснастили датчиками пересування і використали для дослідження радіаційного забруднення в зоні відчуження Фукусіма