Американці підтримали допомогу Україні на фоні новин про цивільні жертви

Новини про жертви серед цивільних і руйнування інфраструктури спонукали американців більше підтримувати надання військової, дипломатичної та економічної допомоги союзникам США, зокрема й Україні. Це встановили під час опитування громадян США, а також експериментів, у яких людям пропонували оцінити свій рівень підтримки рішень уряду щодо допомоги після прочитання новин про цивільні втрати. Такі результати можуть допомогти урядам країн краще доносити до населення рішення про підтримку України та інших країн, у яких тривають бойові дії. Дослідження опублікували в журналі Humanities and Social Sciences Communications.

Gayatri Malhotra / Unsplash

Gayatri Malhotra / Unsplash

Чому вивчали мотиви людей підтримувати військову допомогу?

В останні декілька десятиліть науковці помітили тенденцію щодо того, що американці менше підтримують участь армії США у збройних конфліктах, коли дізнаються про власні військові втрати чи загибель цивільних з ворожої країни. Утім, мало відомо про те, що впливає на підтримку надання допомоги країнам-союзникам США, коли сама армія Сполучених Штатів не залучена до бойових дій.

Як вважають дослідники, ключову роль у підтримці уряду щодо такої допомоги відіграє емпатія. Таким чином, підкреслення втрат серед цивільних і висвітлення життя людей в зоні бойових дій може збільшити підтримку надання допомоги країнам, що знаходяться у стані війни. Перевірити, чи справді це так, вирішили науковці Університету Пенсильванії.

Що вплинуло на підтримку надання військової допомоги іншим країнам?

В опитуванні, у якому взяли участь 2020 громадян США, науковці запитували, які саме новини про Україну вони найчастіше чують, наскільки підтримують рішення про допомогу Україні та чи вважають війну в Україні частиною боротьби за демократію в усьому світі. Після поправки на політичні погляди самих респондентів і те, як часто вони отримували новини з консервативних джерел, на кшталт Fox News, виявилося, що 21 відсоток людей найчастіше чув саме про цивільні жертви в Україні та ці ж люди більше підтримували надання допомоги й уважали війну в Україні частиною більшої боротьби за демократію.

Також дослідники провели три експерименти для перевірки цих результатів. У першому, за участі 1200 людей, виявилося, що згадки загибелі цивільних підвищували підтримку допомоги Україні незалежно від того, була людина демократом чи республіканцем, а також — сприймала Україну як подібну чи відмінну від США державу. У другому експерименті, за участі 800 людей, науковці підтвердили, що емпатія є головним рушієм підтримки надання допомоги Україні. У третьому, з іще 800 учасниками, науковці з’ясували, що згадка про цивільні жертви викликає більше підтримки, ніж згадка про загибель військових.

Останній експеримент не стосувався підтримки України, а був більш абстрактним: учасників просили оцінити підтримку надання допомоги в гіпотетичному конфлікті двох країн-союзників або країн-противників США. Як виявилося, у випадку країн-союзників більше емпатії та підтримки отримувала та, де сильніше висвітлювали загибель цивільних, руйнування інфраструктури та були повідомлення про нещодавні жертви. Для конфлікту двох країн-противників США ці фактори не мали значного впливу.

Як ці знання допоможуть людям?

Дослідження показало, що ключовою для підтримки держав у стані війни є емпатія, а люди схильні захищати тих, кого вважають союзниками чи жертвами військової агресії. Це важливо для політиків, які оголошують рішення про військову чи фінансову допомогу країнам, де тривають бойові дії. Наприклад, вони можуть наголошувати на стражданнях цивільних і боротьбі за демократію у світі. Також такі результати показують, як висвітлення військових конфліктів у медіа може формувати громадську думку щодо підтримки однієї зі сторін.

Утім дослідження має й обмеження — люди могли оцінювати свою емпатію вище, щоб сформувати краще враження про себе. До того ж науковці не вивчали, як впливає показ занадто кривавих наслідків російських злочинів в Україні: збільшує підтримку чи, навпаки, спричиняє відчуження. У майбутньому дослідники прагнуть провести подібні експерименти за межами євроатлантичного регіону, щоб дослідити, як менталітет впливає на підтримку допомоги іншим країнам.

Які наслідки має російське вторгнення в Україну

🤳 Після повномасштабного російського вторгнення в Україну в соцмережах більшу підтримку та охоплення отримали публікації про любов до України, ніж про ненависть до росії.

😱 У Запорізькій області російська армія пошкодила стародавні кургани та створила на одному з прилеглих полів наземний малюнок у вигляді фалоса.

🚘 Кліматичні збитки через викиди вуглекислого газу за два роки повномасштабної війни в Україні оцінили в 32 мільярди доларів. Це еквівалент викидів 90 мільйонів бензинових автомобільних двигунів.

😨 Про те, які наслідки для довкілля мав підрив російськими військовими дамби Каховської ГЕС, ми розповідали у матеріалі «Прийшло з води, пішло з водою».

📖 А про наслідки бойових дій для здоров’я українців, зокрема появу нових стійких штамів бактерій в Україні та за кордоном, — читайте у нашому матеріалі «Війна та чума».