Кліматичні збитки війни росії в Україні оцінили в 32 мільярди доларів

За два роки повномасштабної війни росії в Україні викиди парникових газів зросли до 175 мільйонів тонн, що спричинило збитків більш як на 32 мільярди доларів. Стільки ж парникових газів за рік генерують Нідерланди з їхньою розвиненою промисловістю або ж 90 мільйонів машин із бензиновим двигуном. Такі висновки виклали у звіті українських науковців спільно з Initiative on Greenhouse Gas Accounting of War.

Сергій Окунєв

Сергій Окунєв

Наскільки серйозний вплив викидів?

Екологи підрахували, що у перші місяці вторгнення більша частина викидів була внаслідок руйнувань цивільної інфраструктури та її відновлення. А на другому році війни значний внесок зробили обстріли енергетичних об’єктів та лісові пожежі внаслідок бойових дій. Фінансові збитки від цих викидів науковці рахували за міжнародною шкалою шкоди викидів, за якою тонну парникових газів оцінюють в 185 доларів.

Однак, шкода не обмежується військовими діями на території України. Війна спричинила збільшення викидів авіації, яка перевозить гуманітарні чи військові вантажі, а також людей, які були змушені покинути свої домівки в Україні. Крім того, зі збільшенням попиту на військову техніку зростають і викиди від військової промисловості, яка відповідальна за приблизно п’ять відсотків викидів парникових газів у всьому світі.

  • Війна росії в Україні позбавила домівок не лише людей, але і кажанів. За приблизними оцінками науковців лише в Харкові через військові дії загинуло до семи тисяч кажанів.
  • Також війна вплинула на міграцію перелітних птахів, змусивши підорликів подовжити свої звичні маршрути та менше відпочивати. Це може поставити їхню популяцію під загрозу.