Космос в картинках. Головні світлини року за версією Європейської космічної агенції

2022 рік врешті добігає кінця — час підбивати підсумки. Свій список найголовніших подій року найзнаковішими світлинами представила Європейська космічна агенція. Політ космічного корабля «Оріон», фото Меркурія, яке зробив зонд BepiColombo, а також інші найцікавіші з фото, які ESA назвала знімками року — у нашій галереї.


NASA, ESA, CSA, and STScI

NASA, ESA, CSA, and STScI

Звісно, аж ніяк не обійти стороною найперший науковий знімок, який зробив космічний телескоп «Джеймс Вебб». Це масивне галактичне скупчення SMACS 0723, яке слугує лінзою для світла від набагато більш далеких і тьмяних галактик з раннього Всесвіту.


ESA / BepiColombo / MTM

ESA / BepiColombo / MTM

На цьому знімку зображений Меркурій. Втретє за історію людства до нього для вивчення рушила місія — європейсько-японський апарат BepiColombo. Під час свого другого наближення до планети BepiColombo підійшов на відстань близько 200 кілометрів над його поверхнею. На цій світлини Меркурій зоражений з відстані у 920 кілометрів від апарата.


ESA

ESA

17 кандидатів в астронавти, яких відібрала ESA. Серед них і перший в світі параастронавт — 41-річний Джон Макфол (John McFall), якому ампутували ногу. Джон прийме участь у проєкті Parastronaut Feasibility Project, у рамках якого ESA вивчатиме можливості і обмеження у космічних польотах для параастронавтів.


 ESA & NASA / Solar Orbiter / EUI Team

ESA & NASA / Solar Orbiter / EUI Team

Сонячний їжак, якого сфотографував зонд Solar Orbiter. Це масштабна структура з плазми, яка простяглася на 25 тисяч кілометрів з поверхні Сонця.


NASA, ESA, STScI

NASA, ESA, STScI

А ця світлина вже належить телескопу «Габбл». У свою 32 річницю роботи на орбіті він сфотографував компактну групу галактик, де разом вживається три спіральні галактики, однак лінзоподібна, а також еліптична.


ESA

ESA

На цій світлині зображений чотириколісний всюдихід Interact, якого ESA планує запустити на Місяць. На знімку він знаходиться на випробуваннях на схилах земного стратовулкана Етна. На Місяці своїми двома маніпуляторами він має збирати зразки ґрунту під керівництвом астронавтів.


NASA

NASA

Вид на європейський службовий модуль космічного корабля «Оріон», якого відправляли до Місяця. Модуль живить корабель, а також відповідає за контроль температури, палива і зберігання матеріалів. На Землю повернулася лише капсула для екіпажу, а службовий модуль ESA згорів в атмосфері при поверненні корабля.


ESA / NASA

ESA / NASA

Неймовірне зображення полярного сяйва, яке спостерігала астронавтка УІФ Саманта Крістофореті (Samantha Cristoforetti) з борту Міжнародної космічної станції.