Змії попили води зі шкіри одна одної

Гримучі змії з прерій Північної Америки пристосувалися пити воду зі своєї та чужої шкіри під час посухи. Як показало спостереження, коли йде дощ, вони збирають вологу на своїй лусці, а потім злизують її. Нові знання допоможуть краще зрозуміти пристосування тварин до нестачі води, що особливо важливо в умовах, коли клімат на Землі стає більш посушливим. Дослідження опублікували в журналі Current Zoology.

Змії п'ють воду з голови одна одної. McIntyre et al. / Current Zoology, 2024

Змії п'ють воду з голови одна одної. McIntyre et al. / Current Zoology, 2024

Як дізналися про поведінку змій під час посухи?

Науковці спостерігали за 94 зеленими гримучниками (Crotalus viridis) у їхньому природному середовищі. Для вивчення того, як тварини споживають воду під час короткотривалих дощів у преріях, науковці використали розпилювач для імітації дощу. Увесь процес знімали на відео.

У змій виявили п’ять чітких фаз поведінки: реагування на початок опадів, розвідка території, розташування тіла у певному положенні, пиття та його завершення. З 94 досліджених змій така поведінка була у 41 особини. Що цікаво, змії не просто пили воду з чужих і власних тіл й інших поверхонь, але й формували своєрідні «чаші», щоб зібрати якнайбільше рідини. Такі результати допоможуть покращити збір води у посушливих регіонах, а також краще зрозуміти біологію змій та інших місцевих тварин.

Більше науки про спрагу

🌎 Понад 77 відсотків поверхні Землі за останні 30 років стали більш посушливими, ніж були — і це не тимчасова втрата вологи, а наслідок переходу до більш сухого клімату.

😴 Ховрахи під час сплячки можуть до восьми місяців обходитися без води: як виявилося, у них блокується активність нейронів, пов’язаних з відчуттям спраги.

💧 А от людям все ж варто пити принаймні 1,5-2 літри води на день, адже дослідження показали, що це допомагає зменшити вагу та знизити ризик появи каменів у нирках.