Зіграні в 10 років ігри викликали найбільшу ностальгію
Дослідження на власниках ігрової консолі Nintendo Switch показало, що люди найбільше ностальгують за тими іграми й, відповідно, найбільше грають саме в ті, у які грали у віці 10 років. При цьому схильні до ностальгії за іграми люди мали не гірший і не кращий ментальний стан за тих гравців, які не поверталися до старих ігор або робили це не так часто. Утім знання про вплив ностальгії на ігрові звички може допомогти виробникам ігор краще пропонувати свої продукти людям. Статтю про це опублікували на сайті препринтів PsyArXiv.
Як пов’язали ностальгію та вибір ігор?
Науковці досліджували тягу до ретро-ігор, тобто випущених у 1980-2000-х роках. Хоча це відомий феномен, який, як вважають, підтримує гарне самопочуття через ностальгію й активацію позитивних спогадів про спілкування з іншими, але схильність до ретро-ігор в різних людей досі не досліджували. Тому науковці провели дослідження на 660 гравцях із Nintendo Switch, які загалом провели 12 тисяч годин за іграми.
Як виявилося, ностальгія і тяга до ретро-ігор зростала з віком аж до досягнення 40-річного віку. Імовірно, старші люди мали менший рівень ностальгії, адже грали в ці ігри вже не в дитинстві. Утім науковці з’ясували, що люди доволі часто обирали ігри, які вийшли та були популярними ще до їхнього народження. Такий феномен називають історичною ностальгією, яка формується здебільшого на основі ностальгії у суспільстві. Дослідники припускають, що вибір ретро-ігор може мати короткотривалий позитивний вплив на ментальний стан старших людей, але для підтвердження цього потрібні подальші дослідження.
- Нещодавно науковці також з’ясували, що сильніші почуття ностальгії призводять до того, що люди краще зберігають зв’язки з друзями.
- А у походженні почуття ностальгії та його впливі на людину ми розбиралися в матеріалі «Раніше було краще».