Замість бійки за самку самці коал понюхали одне одному геніталії
Зазвичай поодинокі самці коал погралися, почистили одне одному шерсть і понюхали геніталії одне одного — це спостерігали вперше. Така поведінка незвична ще й тим, що зазвичай самці цих тварин під час зустрічі агресивні одне до одного та часто б’ються за самиць. Науковці вважають, що мирному проведенню часу коал посприяло те, що їхня популяція в Австралії значно зросла, тож вони були змушені вчитися ділити територію. Дослідження опублікували в журналі Australian Mammalogy.
Як проживання разом змінило поведінку коал?
Після спостереження за коалами (Phascolarctos cinereus) у штаті Вікторія, науковці припустили, що проживання на спільній території могло не тільки зробити коал більш терпимими до інших особин, але й зменшити їхнє генетичне різноманіття чи збільшити рівень стресу. Тож коали могли вдатися до таких взаємодій, як чищення шерсті чи видавання голосових сигналів, для зменшення напруги між ними. Хоча науковці спостерігали саме за самцями, схожий ефект може спостерігатися й серед самиць.
Утім, науковці також стали свідками негативних наслідків співжиття коал. Після невдалого спаровування між самцем і самицею дитинча, яке тільки-но вилізло з сумки, залізло на спину самця. У цей час самиця полізла на дерево без дитинчати, тож воно залишилося із самцем. Дитинча намагалося взаємодіяти із самцем, як із матір’ю, через що він зрештою розізлився та скинув дитинча з висоти семи метрів. Якби науковці не втрутилися та не возз’єднали дитинча з матір’ю, воно могло не вижити.
- Через те, що в деяких регіонах Австралії популяція коал почала неконтрольовано збільшуватися, науковцям довелося вдатися до контрацепції, щоб зберегти основне джерело їжі коал — евкаліпт.