Задертий ніс допоміг дрону не розбитися при посадці на дерево

Дрону із м'яким носом, що може задиратися, вдалося сісти на стовбур дерева, врізавшись у нього в польоті та огорнувши крилами. Задертий ніс потрібен, щоб безпілотник не пошкодився при вертикальній посадці, а крила його складаються, щоб не використовувати додаткові конструкції, які обтяжать дрон. Науковці передбачають, що їхній винахід знайде застосування для спостереження за тваринами у дикій природі та обслуговування веж стільникового зв’язку. Про це повідомили у журналі Communications Engineering.

Приземлення дрона з твердим звичайним носом (зліва), а також із тим, що задирається. Askari et al. / Communications Engineering, 2024

Приземлення дрона з твердим звичайним носом (зліва), а також із тим, що задирається. Askari et al. / Communications Engineering, 2024

Що може новий дрон?

Спосіб посадки дрона швейцарські науковці підгледіли у птахів та кажанів, які теж чіпляються за стовбури дерев, немов, обіймаючи їх крилами. У випробуваннях цей підхід допоміг дрону закріпитися навіть на поверхнях, що більші за 28 відсотків його розмаху крил. На швидкості від трьох до дев’яти метрів на секунду безпілотник успішно приземлявся у 73 відсотках випадків. Наразі прототип не має власного двигуна чи систем руху, щоб пересуватися по стовбах і деревах, на які він сідає. Але в майбутньому розробники планують його ними обладнати, щоб пристосувати до практичного використання.

Кажан, сова та натхненний ними дрон швейцарських інженерів. Askari et al. / Communications Engineering, 2024

Кажан, сова та натхненний ними дрон швейцарських інженерів. Askari et al. / Communications Engineering, 2024

Більше дронотехніки

🛟 Китайські інженери розробили спосіб рятувати людей у морі за допомогою дрона — він подібний на рятувальне коло і може утримувати на поверхні води двох людей.

🥑 А для дослідження джунглів швейцарські розробники створили робота-авокадо, який може самостійно спускатися кронами дерев і фотографувати їх, а в майбутньому допоможе також збирати зразки ДНК місцевих рослин.

📄 Найбільший у світі цивільний квадрокоптер вдалося створити з картону та пінопласту, а в повітря його підняли чотири електродвигуни. Дрон має 6,4 метра в довжину і важить до 25 кілограмів.