Робот-авокадо спуститься крізь крони дерев й розповість про їхніх мешканців

Швейцарські інженери показали робота-авокадо, який вміє самостійно спускатися кронами дерев й заразом фотографувати, що ховається за листям. У майбутньому, коли робот зможе працювати без важких акумуляторів, він допоможе не лише робити знімки, а й, наприклад, брати зразки ДНК, які допоможуть вченим дізнатися більше про важкодоступні місця у лісах. Про це розповіло видання New Atlas.

Робот спускається деревом. Emanuele Aucone / SNSF

Робот спускається деревом. Emanuele Aucone / SNSF

Як робот тримається у кроні?

Пересування AVOCADO, як робота назвали інженери Федеральної вищої технічної школи Цюриха, забезпечує лебідка — закручений всередині канат, який підіймає й опускає робота. Ідея вчених полягає у тому, щоб або вручну, або за допомогою дрона, розміщувати AVOCADO у верхівках дерев у тропічних лісах, де він поступово спускатиметься кронами. На відміну від дронів, AVOCADO не заплутається у гілках — найбільш небезпечні він зможе уникати завдяки камері у нижній його частині. Щоб змінити напрямок, робот вмикає пропелери, які розмістили у двох отворах у його корпусі. На роботі також можна розмістити сонячні панелі для живлення, щоб AVOCADO постійно фотографував рідкісних тварин, а також збирав дані про температуру чи вологість. Ця інформація допоможе не лише розширити знання про біорізномаїття у деревах, а й розробити стратегії для його захисту.

  • На деревах, щоправда лише на зовнішніх гілках, ДНК вже вміє збирати дрон. Його конструкція дозволяє безпечно торкнутися листя чи хвої та приклеїти достатньо зразків на клейку стрічку.