Інженери перетворили дрон на рятівне коло

Китайські інженери розробили дрон, який може виконувати роль рятівного кола. Загалом він і схожий на коло, за винятком гвинтів, вбудованих з чотирьох боків. За словами розробників, дрон-коло зможе втримати на воді двох дорослих людей в очікуванні на рятувальників. А після порятунку зможе сам злетіти з води й повернутися до оператора навіть якщо з ним втратять прямий зв'язок, розповідає видання New Atlas.

Випробування дрона на воді. DIDIOK MAKINGS / Youtube

Випробування дрона на воді. DIDIOK MAKINGS / Youtube

Чим дрон кращий за звичайне коло?

Основною перевагою, яку рятівний дрон дасть постраждалим і рятувальникам, є час. Розвиваючи швидкість до 47 кілометрів на годину, п'ятикілограмовий дрон зможе швидко дістатися до місця, де помітили постраждалих, щоб допомогти їм дочекатися допомоги у воді. Дроном може керувати оператор з берега, використовуючи дані з вбудованої камери — розробники обіцяють дальність зв'язку з апаратом до 10 кілометрів у польоті та до кілометра, коли дрон сидить на воді. Якщо ж зв'язок втратиться, то дрон зможе повернутися до оператора після рятівної операції, використовуючи GPS. Рятівний дрон вже доступний для продажу, й розробники сподіваються, що він стане у пригоді рятувальникам.

  • Плавати рятівний дрон не може, тому до постраждалих добиратиметься лише по повітрю. Однак, нещодавно китайські інженери створили дрон, який може використовувати гвинти й під водою, пливучи на швидкості до 0,3 метра за секунду.