Найбільший у світі квадрокоптер здійснив політ. Його збудували з картону

Найбільший у світі квадрокоптер, довжиною у 6,4 метра, здійснив свій перший політ. Безпілотник, який назвали Giant Foamboard Quadcopter (GFQ), створили з картону і пінопласту, на яких розмістили чотири електродвигуни. Про розробку розповів Манчестерський університет.

Взліт дрона. Science and Engineering at Manchester / YouTube

Взліт дрона. Science and Engineering at Manchester / YouTube

Як літає квадрокоптер?

Ідея інженерів полягала у тому, щоб зробити дрон найбільшого з можливих розміру, але не перейти межу у 25 кілограмів ваги, яка є вимогою Управління цивільної авіації (CAA) і перевищення якої вимагатиме додаткових дозволів на польоти. Окрім гвинтів, всередині GFQ також є батарея і бортова система керування, з якою він може літати автономно. Але завдяки тому, що квадрокоптер створили з легких матеріалів, попри його розмір і наявну електроніку, він важить всього 24,5 кілограма. Над конструкцією GFQ його творці працювали пів року, а потім вручну склеювали нарізані лазером шари картону з пінопластом. Працювати над квадрокоптером дослідники не припинять та шукатимуть способів ще покращити його будову.

  • Картон — не найнеочікуваніший матеріал, з якого інженери робили дрони. Наприклад, швейцарські інженери побудували безпілотник з рисових хлібців, щоб його могли з'їсти постраждалі, яких у важкодоступних місцях шукатиме дрон.