Самиця індійського слона, 40-річна Тесс із зоопарку в Г’юстоні, стала першою, хто отримав експериментальну мРНК-вакцину від вірусу герпесу. Цей вірус спричиняє у слонів геморагічну хворобу, яка характеризується крововиливами у порожнини тіла або тканини і у 70 відсотках випадків є летальною для тих слонів, у яких вже проявилися симптоми. Вакцина може допомогти врятувати від хвороби слонів, яких утримують у неволі, і потенційно також диких індійських слонів. Про це повідомив портал News-Medical.
Як діє нова вакцина від герпесу?
Дія вакцини від герпесвірусу слонів подібна до дії мРНК-вакцин, які застосовували під час пандемії коронавірусу. Вона спрямована на вироблення в організмі білків, притаманних вірусам, щоб імунна система вчасно навчилася їх розпізнавати і боротися зі справжнім вірусом, коли відбудеться зараження.
Нову вакцину розробили спільно з компанією Colossal, яка націлена на захист видів від зникнення. Спершу її ефективність, як і для людських вакцин, перевірили на інших тваринах і виявили, що у відповідь на щеплення дійсно виділялися специфічні антитіла. У майбутньому її планують протестувати на інших слонах Г’юстонського зоопарку.
Більше новин про вакцини
💊 У майбутньому мРНК-вакцини, імовірно, навіть не доведеться колоти, адже досліди на тваринах показали, що капсула з наночастинками з нуклеїновою кислотою може ефективно доставляти її в стінки шлунка.
🤰 Також можливо, що щеплення знадобиться тільки матері, адже виявилося, що вакцинація вагітних проти грипу надала їхнім новонародженим дітям імунітет від хвороби аж до шести місяців.
💉 А от екстремально захиститися від хвороби вирішив німець, який зробив щеплення від ковіду аж 217 разів. Як не дивно, йому це не нашкодило, але лікарі закликають не наслідувати його приклад.