Юпітер освітив свій супутник Іо на новому фото станції «Юнона»

На новій світлині супутника Юпітера Іо, яку зробила станція «Юнона», його освітило і Сонце, і сам Юпітер. Так на знімку супутник вийшов не як зазвичай — наполовину темним, а майже однаково освітленим з усіх сторін, розповідає New Atlas.

Скомпоноване з різних кадрів від «Юнони» зображення Іо. Юпітером освітлена ліва частина супутника. NASA / JPL-Caltech / SwRI / MSSS

Скомпоноване з різних кадрів від «Юнони» зображення Іо. Юпітером освітлена ліва частина супутника. NASA / JPL-Caltech / SwRI / MSSS


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як Юпітер освітив Іо?

Сам по собі Юпітер, як і інші планети Сонячної системи, не світиться — лише відбиває сонячне світло. Цим відбитим світлом і Земля може на деякий час освітлювати Місяць, що найкраще видно за кілька днів до і після повні. Але на відміну від Землі, у Юпітера набагато щільніша атмосфера, а також є багато густих хмар із замерзлого аміаку, які відбивають сонячне світло ще краще. Крім того, і сам Юпітер майже в 11 разів більший за Землю, тому ефект від його відбитого світла можна порівняти із другим Сонцем, яке освітлює його супутники. Завдяки цьому, коли «Юнона» пролетіла над південною півкулею Іо, вона виявилася майже такою ж яскравою, як і та, на яку світило Сонце. А ефект дав можливість набагато детальніше роздивитися особливості поверхні супутника.

  • Знімок, який зробила «Юнона», також викрив і виверження вулкана на Іо. Космічна станція розгледіла викиди попелу й газу, що у майбутньому допоможе планетологам виявити причини вулканічної активності Іо.