Їстівний дрон з рисових хлібців займеться пошуком людей і погодує їх

Швейцарські інженери скористалися схожістю рисових хлібців на поліпропілен та виготовили з них дрон. Тепер до половини його маси складає пожива. Безпілотник планують використовувати у пошуково-рятувальних операціях, де він зможе не лише знайти постраждалих, а і нагодувати їх. Свою ідею вчені представили на цьогорічній конференції IROS, а коротко про неї розповідає видання IEEE Spectrum.

IEEE Spectrum

IEEE Spectrum


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал! А ще у нас є ютуб 🎬


Зазвичай більше частину ваги дронів займає сам дрон, тобто його комплектуючі: крила, електроніка тощо. І тому, щоб не втратити переваг безпілотників зокрема у маневровості та дальності польоту, нагрузити їх великою кількістю корисного вантажу складно. Тільки якщо не зробити сам безпілотник корисним вантажем. Так і вчинили швейцарські інженери з Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні (EPFL) та за допомогою лазерного різака і желатину склеїли дрон з рисових хлібців.

Нарізання рисових хлібців до зручної форми. IEEE Spectrum

Нарізання рисових хлібців до зручної форми. IEEE Spectrum

Вони схожі на поліпропілен і на вигляд, і за текстурою — достатньо щільні і легкі. Кругляки вони перетворили на шестикутники, щоб їх було простіше складати у крила. Вони дозволять безпілотнику летіти на швидкості 10 метрів на секунду, несучи батарею, двигун і сервоприводи для керування хвостовою частиною. При цьому від 30 до 50 відсотків його маси, залежно від розмірів, будуть їстівними.

Склеювання шматочків у крило за допомогою желатину. IEEE Spectrum

Склеювання шматочків у крило за допомогою желатину. IEEE Spectrum

Такий дрон зможе брати участь у пошуково-рятувальних операціях, слугуючи поживою для постраждалих. А в майбутньому інженери планують знайти спосіб навантажити свою розробку ще і водою чи навіть перетворити ще більше елементів безпілотника на їстівні.

Раніше ми вже також розповідали про дрони, що можуть брати участь у пошуково-рятувальних операціях. Наприклад, дрон канадських розробників зможе шукати людей за телефонним сигналом завдяки спеціальному модулю на борту.

Рятувальні дрони

🌭Прив'язана до дрона сосиска допомогла врятувати собаку з болота. А вантажний дрон з сіткою допоміг врятувати песиків від виверження вулкана на Канарських островах

🚒Оснащений вогнегасною капсулою безпілотник вцілив нею у палаюче вікно

💓А мультикоптер з дефібрилятором допоміг урятувати пацієнта із зупинкою серця

Оновлено о 15:46: Спочатку в новині ми вказали розмах крил безпілотника як 700 сантиметрів, як це зазначило видання IEEE Spectrum, стаття якого послугувала першоджерелом для нашої новини. Імовірно, це помилка. Ми попросили в розробника коментар та оновимо новину, коли отримаємо відповідь