Європейські сонячні супутники Proba-3 випробували у збірці для запуску

Два супутники Proba-3, які розробляють для дослідження сонячної корони, випробували у злітній конфігурації. Супутники створюватимуть один для одного штучні сонячні затемнення, що дасть можливість отримувати детальні фото корони світила. Про новий етап підготовки місії до запуску повідомила на своєму сайті Європейська космічна агенція (ESA).

Концепція місії Proba-3. ESA

Концепція місії Proba-3. ESA

Навіщо відправляють одразу два супутники?

У рамках програми PROBA (PRoject for OnBoard Autonomy) ESA розробляє мінісупутникові технології для дослідницьких місій. Супутники Proba-3 є третьою місією у рамках цієї програми, у ході якої вчені планують отримати детальні зображення сонячної корони — зовнішньої частини атмосфери світила.

Відправка одразу двох апаратів необхідна для того, щоб один з них слугував щитом від Сонця для другого, оснащеного коронографом. Так другий супутник зможе спостерігати внутрішні шари сонячної корони, які зазвичай важко досліджувати через яскравість світила. Апарати летітимуть на відстані 250 метрів один від одного, і наразі їх вже протестували для запуску.

У центрі тестування Proba-3 у зібраному для запуску стані перевірили в умовах, близьких до злітних в ракеті-носії. Також фахівці ESA випробували механізми розгортання супутників. Наступним етапом стане тестування систем навігації та керування Proba-3. Запуск заплановано на наступний рік на індійській ракеті PSLV (Polar Satellite Launch Vehicle).

Раніше ми розповідали, як попередній місії програми, зонду Proba-2 вдалося аж двічі поглянути, як Місяць затемнює Сонце, проходячи на його тлі.