Супутник Proba-2 застав затемнення Сонця двічі

Європейському супутнику Proba-2 пощастило аж двічі поглянути на часткове сонячне затемнення, яке сталося цього жовтня. Як Місяць проходить на тлі Сонця Proba-2 бачив два рази завдяки тому, що встигає здійснити оберт навколо Землі за 100 хвилин. Знімками, які встигнув отримати супутник, на своєму сайті поділилося ESA.

ESA

ESA

25 жовтня відбулося часткове сонячне затемнення, коли Місяць майже повністю закрив собою Сонце. Це можна було спостерігати в Європі, північно-східній Африці та на заході Азії. А також за ним спостерігав і супутник Європейського космічного агентства Proba-2 (PRoject for OnBoard Autonomy-2) зі своєї сонячно-синхронної орбіти. А завдяки тому, що він обертається навколо Землі за 99,12 хвилини, Proba-2 вдалося аж кілька разів застати затемнення Сонця за допомогою свого інструмента SWAP, з яким він вивчає нашу світило в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні. Перше спостереження затемнення о 13:30 за київським часом супутник не зміг провести повністю через те, що SWAP не працював при проході через атмосферу Землі, однак вже о 15:25 за київським часом він повернувся і застав його повністю.

ESA

А так затемнення виглядало у різних куточках Землі

Полтава, 12:48 за київським часом

SerhijPetrovich / Wikimedia Commons

SerhijPetrovich / Wikimedia Commons


У Європі можна було бачити, як Місяць закривав до 40 відсотків сонячного світла. Це фото отримали у Берліні о 13:13 за київським часом

 Bautsch / Wikimedia Commons

Bautsch / Wikimedia Commons


Затемнення у словацькому місті Жиліна

Milan12332567 / Wikimedia Commons

Milan12332567 / Wikimedia Commons


Цей знімок отримали в індійському місті Бхубанешвар. 15:11 за Києвом.

Bikash Ojha / Wikimedia Commons

Bikash Ojha / Wikimedia Commons


Це не перші затемнення, які можна побачити із позаземного ракурсу. Наприклад, станції «Люсі», яка відправилася досліджувати троянські астероїди Юпітера, вдалося застати місячне затемнення у травні цього року з відстані 100 мільйонів кілометрів від Землі.