Японський місяцехід надіслав світлину з Місяця

Один з місяцеходів, який Японія доставила на Місяць на борту модуля SLIM, надіслав світлину з поверхні супутника. Крім частини місячного рельєфу на неї потрапив і модуль SLIM — він лежить догори дриґом. Знімком поділилося видання Space.com

Знімок, який надіслав ровер. JAXA / Takara Tomy / Sony Group Corporation / Doshisha University

Знімок, який надіслав ровер. JAXA / Takara Tomy / Sony Group Corporation / Doshisha University


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що це за місяцехід?

Ровери LEV-1 і LEV-2 викотилися на поверхню Місяця 18 січня, коли модуль SLIM здійснив посадку. Сам SLIM лишається у вимкненому стані, бо перевернувся при посадці й не може отримувати сонячну енергію. А от місяцеходи успішно функціонують. Знімок надіслав ровер LEV-2 — кулеподібний крихітний апарат діаметром у всього вісім сантиметрів та вагою у 25 грамів. На поверхні Місяця він розкрив дві половинки кулі, що стали його колесами, а всередині лишилася камера. LEV-2 розробила японська космічна агенція JAXA спільно з компанією з виробництва дитячих іграшок, щоб надихати дітей займатися наукою й дослідженнями космосу. Разом із LEV-2 на Місяць зі SLIM виїхав і стрибаючий місяцехід LEV-1. Він має вже більший розмір, 26 на 40 і на 30 сантиметрів, а також важить 2,1 кілограма. Від SLIM він пострибав поверхнею Місяця й зупинився, повернувшись до Землі: із LEV-1 JAXA обміняється сигналами для дослідження зв'язку з Місяця із Землею, а також отримає дані про температуру й радіаційний фон на Місяці.

Модуль і його два ровери поруч. JAXA

Модуль і його два ровери поруч. JAXA

  • Між тим, поки SLIM лежить перевернутий й не може отримувати сонячну енергію, JAXA чекає на його пробудження — увімкнутися модуль зможе тоді, коли Сонце почне світити на нього із заходу.