«Вояджер-2» лишився без зв'язку з Землею до жовтня

Космічний апарат «Вояджер-2» втратив можливість отримувати команди з Землі чи передавати назад дані через відхилення від Землі його антени. Відхилення сталося випадково, внаслідок серії команд, які NASA відправило апарату. Повернути зв'язок з «Вояджером-2» агенція зможе не раніше 15 жовтня, коли апарат повернеться у «правильне» положення автоматично, розповідає Лабораторія реактивного руху NASA.

Художнє зображення  «Вояджера-2». NASA / JPL-Caltech

Художнє зображення «Вояджера-2». NASA / JPL-Caltech

Як повернуть зв'язок?

Зонд «Вояджер-2» відправився у космос у 1977 році та після свого апарата-близнюка «Вояджера-1» став другим рукотворним об'єктом в історії, який покинув геліосферу та потрапив у міжзоряний простір. Наразі «Вояджер-2» знаходиться на відстані 19,9 мільярда кілометрів від Землі та продовжує збирати наукові дані за допомогою детекторів космічних променів і низькоенергетичних частинок CRS та LECP, інструментів для дослідження плазми та магнетометра.

Із Землею апарат підтримує зв'язок за допомогою Мережі далекого космічного зв'язку (NASA Deep Space Network). Втім, збій у роботі призвів до того, що антена «Вояджера-2» відхилилась від Землі на два градуси, що унеможливило передавання даних. Повернути зв'язок з апаратом стане можливим, коли «Вояджер-2» повернеться до своєї початкової орієнтації, що апарат автоматично робить кілька разів на рік. А поки антена не повернеться у потрібне положення, команда місії сподівається, що апарат не зійде із запланованої траєкторії.

Раніше ми розповідали, що на «Вояджері-2» відключать систему захисту від стрибків напруги, щоб зекономити запаси енергії задля роботи його наукових інструментів. Таким чином, апарат зможе збирати дані ще до 2026 року.

геліосферу
Зона навколо Сонця, оточена міжзоряним простором, який перебуває під впливом сонячного вітру