Вовки розрізнили людей за голосами

Вовки можуть розрізняти людей за голосами, як і собаки, свідчить дослідження італійських науковців. Це означає, що собаки розвинули цю здібність не завдяки одомашненню, тож вона може бути поширеніша у природі серед хребетних тварин, ніж вважалося, пишуть автори у журналі Animal Cognition.

Milo Weiler / Unsplash

Milo Weiler / Unsplash

Що незвичайного у вовчому вмінні?

Численні вивчення взаємодії собак та людей вказали, що за голосом чотирилапі улюбленці можуть не лише розуміти, а й розрізняти людей. Нещодавно таке ж вміння виявили у домашніх котів. Припускають, що воно є наслідком одомашнення та тісного зв'язку з людиною. Але вчені Туринського університету вирішили перевірити це, і провели досліди з не одомашненими тваринами, які є найближчими живими родичами собак — сірими вовками (Canis lupus).

Як вовки зреагували на людські голоси?

У дослідах науковці вмикали вовкам у зоопарках записи голосів чужинців та людей, які доглядають за тваринами і добре їм знайомі. Люди на записах говорили як знайомі вовкам фрази, так і вперше почуті. З'ясувалося, що у будь-якому випадку вовки суттєво частіше звертали увагу на гучномовець, якщо з нього лунав голос знайомої їм людини. Це вказує на те, що ці тварини теж розрізняють людей за голосом, як і собаки та деякі інші тварини. У такому разі вміння не є набутим у процесі одомашнення.

Не всі собаки однаково далеко відійшли у процесі еволюції від собак. Наприклад, старші породи охочіше підтримують вовче виття, ніж молоді. А проте, собаки і вовки відрізняються ще й мозковою активністю уві сні, показало перше спостереження за мозком сплячих вовків.