ВООЗ скасувала надзвичайний стан через мавпячу віспу

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) скасувала глобальний надзвичайний стан через віспу мавп, введений у липні минулого року. Про це організація повідомила на брифінгу, який транслювався у ютубі.

WHO / YouTube

Що це означає?

За рік спалах віспи мавп, який почався у Європі, уразив більш ніж 87 тисяч людей, із яких 140 померли, у 111 країнах світу. Однак в останні три місяці фахівці відмітили на 90 відсотків менше випадків хвороби, ніж у попередні три місяці, завдяки злагодженій роботі медичних працівників та громадських організацій, які займалися інформуванням населення про ризики інфекції. У зв'язку з цим Комітет надзвичайних ситуацій прийняв рішення про скасування глобальної надзвичайної ситуації у галузі охорони здоров'я. Але, як і у випадку з ковідом, надзвичайний стан через який скасували минулого тижня, це не означає, що ризиків більше немає. Експерти не виключають нових хвиль хвороби, тому рекомендують і надалі продовжувати тестування на віспу мавп, особливо у країнах, де вона все ще активно циркулює, щоб відстежувати її динаміку і могти вчасно зреагувати на нові спалахи. Окрім цього, ВООЗ рекомендує впроваджувати програми профілактики та лікування мавпячої віспи, над чим планує надалі працювати.

Раніше ми писали, що збудник нового спалаху віспи мавп відрізнився від збудника попереднього спалаху 50 новими мутаціями. Можливо, вони посприяли його більшій заразності. Віспу мавп нещодавно зареєстрували навіть у собаки, який інфікувався, скоріше за все, від своїх власників.