Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднила звіт, де зазначила, що у 2022 році від вірусних гепатитів померло 1,3 мільйона людей, що рівнозначно 3500 смертям на день. Це більше за 1,1 мільйона, зареєстрованих у 2019 році. Більшість із цих людей, 83 відсотки, померли внаслідок гепатиту B, ще 17 відсотків — від гепатиту C. ВООЗ зазначають, що тенденції невтішні, але досягти запланованого до 2030 року скорочення захворюваності вірусними гепатитами все ще можливо. Про нові числа повідомляється на сайті ВООЗ.
👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!
Чому зростає кількість смертей від гепатитів?
ВООЗ відмітила, що на гепатит В у 2022 році припадало близько 1,2 мільйона випадків й 1 мільйон — на гепатит С, а це близько 6000 нових заражених щодня. Утім, це менше за 2,5 мільйона нових інфікованих у 2019 році. При цьому глобально відмічається прогрес у створенні нових та ефективних способів лікування цих інфекцій та їх запобігання, зокрема імунізації та проведення безпечних ін'єкцій.
Попри досягнення, дві третини випадків вірусних гепатитів припадають на країни з низьким чи середнім доходом, де суттєво менша забезпеченість системами тестування та лікування гепатитів. Наприклад, 63 відсотки нових гепатитів В реєстрували в Африці, де лише 18 відсотків новонароджених отримують вакцину проти хвороби. А в Західно-тихоокеанському регіоні, на який припадає 47 відсотків смертей від гепатиту В, лікування проти недуги отримує лише 23 відсотки діагностованих. У багатьох країнах також ціна на ліки та тести вища за глобальну, через що пацієнти їх не можуть собі дозволити.
Через погану доступність методів діагностування та лікування у найбільш вразливих регіонах спостерігається зростання смертей від вірусних гепатитів. Тож для виправлення ситуації потрібно покращити підхід до забезпечення людей ефективними медикаментами, вважає ВООЗ.
- Про те, як виникає гепатит, до чого призводить і в чому загроза гепатиту С, ми детальніше розповідали у нашому розборі.