Розгніваність порушила роботу кровоносних судин

Розгніваність виявилася здатна спричиняти патологічні зміни у кровоносних судинах, призводячи до звуження їхнього просвіту через вплив на клітини судинних стінок, що порушує кровотік. Імовірно, ця реакція стоїть за відомим підвищеним ризиком серцевих порушень у людей, що часто стикаються з негативними емоціями та стресом. Однак достеменно механізм, задіяний у негативному впливі гніву на роботу судин, наразі не встановили. Дослідження опубліковане у Journal of the American Heart Association.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили вплив гніву на судини?

Щоб уточнити, як саме гнів може впливати на здоров'я серцево-судинної системи, науковці провели дослід за участі 280 дорослих здорових добровольців. Їх розділили на групи та піддали вправам на провокування гніву, депресивного настрою або тривоги, а також емоційно нейтрального стану для порівняння. До та після вправ учасників обстежували на предмет розширення та пошкодження стінок кровоносних судин. І лише після вправи на гнів в учасників відмітили порушення роботи кровоносних судин. Звуження судин відмічалося з перших хвилин після розгніваності та проходило за 40 хвилин.

Науковці підсумовують, що хоч негативні емоції й можуть нашкодити серцево-судинній системі, їх не можна розглядати як одне ціле, а варто розділяти за типом, що мають неоднаковий вплив на організм. З вивченням механізму, який стоїть за зв'язком гніву та порушення роботи судин вчені сподіваються розробити дієве втручання для його усунення у людей з групи ризику серцево-судинних хвороб.

  • З іншою емоцією, роздратованістю, також часто пов'язують голод. І хоч дотепер це головно було буденне спостереження, нещодавно його підтвердили й у дослідженні.