Велетенський панголін об'явився в Сенегалі вперше за чверть століття

У Сенегалі вперше за 24 роки помітили велетенського панголіна — вид під загрозою зникнення, що є одним із чотирьох присутніх в Африці видів панголінів. В останні роки через надмірне вирубування лісів і браконьєрство популяція велетенських панголінів скорочується і були побоювання, що на території Сенегалу вони вже зникли. Але у березні 2024 року тварина потрапила на одну з 217 камер спостереження за дикою природою у головному нацпарку країни. Про це повідомили вчені у статті African Journal of Ecology.

Велетенський панголін, що його застали камери в Сенегалі. Panthera / DPN

Велетенський панголін, що його застали камери в Сенегалі. Panthera / DPN

Що відомо про велетенських панголінів?

Велетенські панголіни (Smutsia gigantea), які сягають у довжину до 180 сантиметрів, значною мірою невивчені, зокрема через їхнє приховане життя — вони живуть поодинці та більшість часу проводять у землі та під листям. Іншою причиною недостатньої вивченості є те, що на велетенських панголінів активно полюють місцеві жителі заради м'яса тварин та використання їх у народній медицині. Лише за період 2014-2021 років торговці дикими тваринами вилучили з природи 8,5 мільйонів панголінів в Африці.

Щодо Сенегалу, то там велетенського панголіна ідентифікували ще в 1967 році. Але наступна зустріч відбулася лише через 30 років, коли вчені віднайшли ще двох особин, а тоді знову їх не бачили в Сенегалі чверть століття. Тепер природоохоронці мають надію, що до велетенських панголінів вдасться привернути більше уваги у контексті їх захисту.

  • А в Австралії нещодавно на камери вперше в історії потрапив златокріт де Вінтона — схожий на крота ссавець, що пересувається в пісках пустельних дюн.