Голодні самці цвіркунів відмовилися від спарювання з самцями, але не з самицями

Голодні самці цвіркунів менше брали участь в одностатевому спарюванні, ніж самці у кращому стані, показало дослідження. При цьому навіть за таких умов вони продовжували спарюватися з самками. Це підтверджує гіпотезу науковців про те, що одностатева поведінка комах є гнучкою та залежить від фізичного стану комах, а не є еволюційним відхиленням. Про це розповіли у статті журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Самець цвіркуна Teleogryllus oceanicus. juju98 / iNaturalist 

Самець цвіркуна Teleogryllus oceanicus. juju98 / iNaturalist

Як поводилися голодні цвіркуни?

Науковці провели експеримент на цвіркунах Teleogryllus oceanicus, самців яких вирощували на раціонах різної якості. Як виявилося, самці з раціоном з меншою кількістю поживних речовин мали менший індекс маси тіла та менше залицялися до інших самців, але так само залицялися до самиць. Поведінка самців на нормальному раціоні не змінилася.

Це свідчить про наявність так званих «шлюбних фільтрів», які визначають рівень активності тварин у спарюванні. Коли умови середовища сприятливі, фільтри ширші, а самці спаровуються з більшою кількістю особин свого виду, навіть їхньої ж статі. Коли ж умови погіршуються, самці звужують фільтри, щоб зменшити енергетичні витрати на спарювання.

Більше незвичного залицяння у світі тварин

🐋 Горбатих китів вперше змогли сфотографувати під час спаровування, але, як виявилося, на знімках були два самці, один з яких був хворим і знесиленим.

💔 А от спаровування двох братів-ламантинів, які неперебірливі у виборі партнера, зрештою спричинило смерть одного з них через пошкодження прямої кишки.

🦎 Через спеку самці тропічних ящірок доклали менше зусиль для залицяння до самиць, а ті, своєю чергою, стали менш вибагливими у виборі партнера.