Ламантин у флоридському океанаріумі помер через травми від спаровування з братом

38-річний американський ламантин Г'ю, улюбленець океанаріума помер через травми, отримані при інтенсивному спаровуванні зі своїм братом Баффетом, пише NBC News із посиланням на публікацію на сторінці океанаріума у фейсбуці.

Ламантин Г'ю. Mote Marine Laboratory & Aquarium

Ламантин Г'ю. Mote Marine Laboratory & Aquarium

Що сталося з Г'ю?

Рідні брати-ламантини Г'ю та Баффет жили разом в американському океанаріумі протягом останніх 27 років. За цей час вони щороку демонстрували період підвищеної сексуальної поведінки, зокрема один до одного. Ламантини часто не надто перебірливі при виборі партнера, тож і в неволі, і в дикій природі спрямовують статеву поведінку на тих, хто є поруч. Навіть якщо це представники тієї ж статі та родини.

Утім, цієї весни взаємодія братів була особливо інтенсивною за день до смерті Г'ю, хоч їхні доглядальники й намагалися їх відволікати, використовуючи за порадами ветеринарів техніку позитивного підкріплення та збагачуючи їхнє середовище. Та жоден із ламантинів не проявляв явних ознак стресу, як-то активного уникання іншого. Але наступного дня Г'ю помер, а розтин показав, що причиною цьому став 14,5-сантиметровий розрив товстої кишки, який, найімовірніше, став наслідком спаровування з Баффетом. Керівництво океанаріума запевняє, що його співробітники не могли передбачити такого нещасного випадку, а тварин утримували в найкращих можливих умовах, що також підтвердила інспекція за тиждень до трагічного інциденту.

Г'ю та Баффет були єдиними ламантинами, що добровільно, без примусу і коли самі цього хотіли, брали участь у поведінкових тестах, які покликані розробити нові стратегії захисту диких представників виду. Зважаючи на важливість Г'ю та його брата для науки та охорони природи, його втрата є ще болючішою.