У заповіднику у Квінсленді, Австралія, камера-пастка зафільмувала рідкісну взаємодію між єхидною та дитинчам вомбата, який знаходиться під загрозою зникнення. Під час їхньої зустрічі єхидна спокійно підходила до вомбата, тоді як він втікав від неї та намагався заритися в бруд. І хоча така поведінка не є незвичною для обох тварин окремо, науковці вперше спостерігають між ними таку взаємодію. Про це повідомив New Scientist.
Зустріч вомбата і єхидни. New Scientist / YouTube
Навіщо встановлювати камери-пастки на вомбатів?
Завдяки зусиллям захисників природи, популяцію квінслендського вомбата (Lasiorhinus krefftii) частково вдалося відновити, але вид все ще налічує всього 400 особин. Тому науковці продовжують слідкувати за розмноженням вомбатів у заповідниках. На записі з червня вони помітили дитинча вомбата у заповіднику у Квінсленді, а вже за місяць — його взаємодію з коротконосою єхидною (Tachyglossus aculeatus). Обидві ці події вказують на те, що в заповіднику народжуються нові дитинчата, які вже здатні жити самостійно.
Яким є життя вомбатів в Австралії
🕳 Відновлення популяції вомбатів особливо важливе тому, що вони є «архітекторами» екосистеми, а в їхніх норах знаходять прихисток щонайменше 48 інших видів тварин.
❤️ Про те, що вомбати непогано почуваються у заповідниках, свідчить і відеозапис їх розмноження, який вдалося зробити минулого року — тоді тварин вперше помітили за розмноженням на поверхні землі, а не під нею.
🤖 А щоб і далі стежити за життям вомбатів, науковці запустили у їхні нори робота, який обережно помістив там датчики температури та вологості, не потривоживши сон тварин.