Австралійські дослідники виявили різницю в характерах власників різних домашніх улюбленців — заводити собак були схильні більш психологічно стійкі люди, тоді як котів заводили власники невротичної особистості. Ці результати можуть свідчити про те, що власники собак легше можуть впоратися зі стресом, тоді як власники котів більше піддаються його негативному впливу. Такі результати опублікували в журналі Anthrozoös.
Через що ще люди обирали собак або котів?
Науковці провели опитування 321 власника домашніх улюбленців в Австралії, щоб виявити фактори, які впливають на вибір тваринки, та подальший вплив цього вибору на життя людей. Окрім особливостей характеру людей, на вибір улюбленця впливали також житлові умови людей. Так, наприклад, котів частіше обирали через можливість утримання їх у квартирі, а собак — для захисту себе і домогосподарства.
Як і в попередніх дослідженнях, власники собак були більш рухливими через постійні прогулянки з улюбленцем, порівняно зі власниками котів. Але оскільки сама ця рухливість не впливала на рівень самотності, науковці припустили, що зниження відчуття самотності у власників собак пов’язане саме з тим, що їх схильні заводити більш стійкі психологічно люди.
А чим відрізняються самі коти та собаки
😾 Котів часто сприймають як беземоційних чи відсторонених тварин, утім нещодавнє дослідження показало, що вони здатні сумувати за іншими загиблими домашніми улюбленцями, навіть за собаками.
🐶 А от те, що собаки здатні співпереживати своїм господарям, геть не секрет. Як виявилося, їхня емпатія до людського плачу обумовлена не генетичними особливостями, а людським добором більш співчутливих тварин під час одомашнення.
⚾️ Є у цих двох видів тварин і дещо спільне — коти, як і собаки, виявилися не проти принести кинуту їм іграшку. Щоправда, частіше вони брали участь у такій забаві, коли самі були її ініціаторами.