У Польщі домашні папуги поширилися у дикій природі

У Польщі зафіксували 2675 випадків появи домашніх папуг у дикій природі. На волі зустрічали загалом 49 видів цих птахів, але найбільш розповсюдженими були корели, хвилясті папужки та папуги Крамера. Найчастіше папуги зустрічалися у приміських зонах, особливо біля густонаселених та розвинених міст. Науковці припускають, що папуги можуть стати постійною частиною фауни Польщі через діяльність людей та глобальне потепління. Про це повідомили у журналі PLOS One.

Папуги Крамера, які можуть розмножитися у Польщі. Sivakumar B / Pexels

Папуги Крамера, які можуть розмножитися у Польщі. Sivakumar B / Pexels

Як папуги поширилися у Польщі?

Як зазначають автори дослідження, хоча територія Польщі не входить до природного ареалу папуг у Європі, папуги здатні переживати зими, які стають дедалі теплішими внаслідок глобальних змін клімату. Частина папуг тікають з аматорських розплідників або ж від власників, що і підтверджується більшим поширенням їх навколо густонаселених міст.

А от повертаються додому ці птахи не так часто — науковці визначили, що лише 7,28 відсотка власників папуг вдавалося знайти втраченого улюбленця. Звісно, частина птахів гине у дикій природі, однак раніше науковці вже помічали розмноження птахів Крамера поблизу польського міста Ниса. Це може означати, що й інші види домашніх папуг зможуть розмножуватися на волі у Польщі і стати інвазивним видом, загрожуючи місцевим популяціям птахів.

  • Нещодавнє дослідження, яке провели для Конвенції ООН з біорізноманіття, свідчить про те, що інвазивні види завдали екологічних збитків на 400 мільярдів доларів на рік.
  • А от інвазивні мурахи змусили східноафриканських левів перейти на важчу для вполювання здобич через порушення екологічної рівноваги у регіоні.