У NASA знову відклали відкривання капсули зі зразками астероїда Бенну

Фахівці NASA не змогли відкрити капсулу зі зразками астероїда Бенну, які зібрала місія OSIRIS-REx. Для двох елементів її кріплення, які лишилися, щоб розгерметизувати зразки, не підходить жоден з інструментів, що дозволений для роботи з капсулою. Тепер дослідники шукають новий підхід, аби і добути зразки, і лишити їх незабрудненими впливом зовнішнього середовища. Про це розповіло Science Alert.

Закрита капсула зі зразками. NASA

Закрита капсула зі зразками. NASA

Звідки взяли зразки?

Зразки астероїда Бенну потрапили на Землю 24 вересня у капсулі, яку з висоти 102 тисяч кілометрів скинула станція OSIRIS-REx. Того ж дня їх знайшли та доставили у лабораторію NASA для дослідження. Спершу відкривання зразків відклали через велику кількість астероїдного пилу на капсулі, який потрібно було також зібрати для аналізу. Тепер виявилося, що проблема є і з самою капсулою.

З чим стикнулася NASA?

Основна маса зразків Бенну законсервована головною частиною роборуки TAGSCAM (Touch-and-Go Sample Acquisition Mechanism), якою OSIRIS-REx торкнувся поверхні астероїда та взяв частину порід. Аби лишити зразки астероїда у тому ж вигляді, у якому їх зібрали, з капсулою вчені працюють у рукавичках, вбудованих у герметичний бокс, який наповнили азотом. Через це науковці мають обмежений вибір інструментів, за допомогою яких можуть відкривати капсулу.

TAGSAM закритий за допомогою 35 деталей кріплення, і NASA лишилося відкрити всього два з них. Утім, це не вдається зробити з доступними інструментами, тому розконсервування довелося відкласти, поки фахівці не знайдуть спосіб зробити це безпечно для зразків.

  • Поки NASA намагається дістатися основних зразків, вчені вже дослідили пил з Бенну. Виявилося, вони багаті на вуглець, сірку, а також воду, яка збереглася у глинистих мінералах.