NASA показала ґрунт астероїда Бенну

Фахівці NASA показали ґрунт астероїда Бенну, який на Землю доставила космічна станція OSIRIS-REx. Поки фахівці не дісталися до основної маси зразків, законсервованої у капсулі, але проаналізували пил, що знаходився на зовнішній частині під кришкою. Виявилося, що ці зразки з Бенну є найбагатшими на вуглець зразками з астероїда, які вдавалося доставити на Землю. Про це NASA повідомила у трансляції, присвяченій результатам місії.

Зразки, які доставив OSIRIS-REx. NASA

Зразки, які доставив OSIRIS-REx. NASA

Що ще виявили у зразках?

Після того, як капсула зі зразками потрапила до фахівців NASA, вони виявили, що всередині вона вкрита великою кількістю астероїдного пилу. Тому вчені вирішили спершу зібрати його для попереднього аналізу, а потім відкривати основну частину капсули. Перше дослідження пилу за допомогою рентгенівської томографії та сканувального електронного мікроскопа показало, що пил багатий на вуглець, сірку, а також воду, яка збереглася у глинистих мінералах. Вчені сподіваються, що дослідження Бенну допоможе їм зрозуміти краще еволюцію Сонячної системи, адже астероїд складається з примітивного матеріалу, з якого колись формувались і планети, і їхні супутники.

  • Раніше зразки з астероїда доставила також японська місія «Хаябуса-2». У 2020 році вона скинула капсулу з ґрунтом астероїда Рюгу.