NASA показала знімки двох великих астероїдів, що пролетіли повз Землю

Лабораторія реактивного руху NASA за допомогою радіотелескопа зафіксувала проліт повз Землю двох астероїдів — 2011 UL21 та 2024 MK. Перший пролетів на відстані 6,6 мільйонів кілометрів, а другий — на відстані 295 тисяч кілометрів. Хоча їх назвали потенційно небезпечними, моделювання їхніх траєкторій не показало загрози зіткнення із нашою планетою у найближчому майбутньому. Про це повідомили на сайті лабораторії реактивного руху NASA.

Астероїд 2024 MK. NASA / JPL-Caltech

Астероїд 2024 MK. NASA / JPL-Caltech

Що ще цікавого у нових астероїдах?

Астероїд 2011 UL21, який вперше помітили у 2011 році, пролетів повз Землю 27 червня і мав 1,5 кілометри в діаметрі, а на відстані 3 кілометрів від нього обертається менший астероїд — своєрідний «супутник». Науковці зазначають, що десь дві третини астероїдів такого розміру мають свої «супутники».

Астероїд 2011 UL21. NASA / JPL-Caltech

Астероїд 2011 UL21. NASA / JPL-Caltech

Астероїд 2024 MK значно менший, усього 150 метрів у діаметрі, але 29 червня він пролетів на значно ближчій відстані, що дозволило науковцям детально розгледіти западини, хребти та скелі на його поверхні. Астероїди такого розміру пролітають повз Землю на такій близькій відстані усього раз на кілька десятиліть, тож 2024 MK дав науковцям унікальну можливість дослідити властивості таких астероїдів.

Більше цікавих астероїдів

🚎 Також цього року повз Землю пролетів астероїд 2024 DW розміром з тролейбус. Він пройшов повз нашу планету на відстані, меншій ніж відстань до Місяця.

☄️ А от дослідивши астероїд Рюгу, науковці зробили припущення, що життя на Землю могли занести комети, але не самотужки, а з посередництвом астероїдів.

🛰 Потенційно небезпечні астероїди у майбутньому зможуть збивати з курсу зонди, подібні до DART. Зараз його зіткнення з астероїдом Діморф змогло змінити його форму, а не лише залишило кратер, як передбачали науковці.