Астероїд розміром з тролейбус наблизиться до Землі ближче, ніж Місяць

Нещодавно відкритий астероїд 2024 DW пролетить повз Землю ближче, ніж відстань від нашої планети до Місяця. Астероїд має ширину у 13 метрів, що можна порівняти з довжиною типового тролейбуса. Але небезпеки нашій планеті попри близькість цей проліт не несе, повідомляє Space.com.

Траєкторія польоту астероїда. NASA / JPL-Caltech

Траєкторія польоту астероїда. NASA / JPL-Caltech


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що ще відомо про астероїд?

2024 DW астрономи помітили ще 19 лютого завдяки програмі спостережень за навколоземними астероїдами Маунт-Леммон. За розрахунками вчених, астероїд пройде на відстані 225 тисяч кілометрів від Землі, що на 157 тисяч кілометрів менше, ніж середня відстань від нашої планети до Місяця.

2024 DW — не єдиний астероїд, який пролетить біля Землі 22 лютого. Як виявили астрономи, нашу планету омине ще чотири астероїди, зокрема й два розміром з літак — шириною у 90-110 метрів. Утім, 2024 DW стане найближчим. І через те, що його орбіта дозволяє йому проходити на відстані меншій, ніж 7,5 мільйона кілометрів від Землі, 2024 DW занесли у список потенційно небезпечних астероїдів.

  • Астероїди постійно пролітають біля нашої планети, хоч часто лишаються непоміченими. Наприклад, 2023 NT1 розміром з 20-поверхівку помітили лише через два дні після зближення з Землею