У Африці знайшли два нових види галюциногенних грибів

На півдні Африки знайшли два нових види галюциногенних грибів роду псилоцибе. Відрізнити їх від уже відомих видів цього роду змогли за відмінностями у будові, ареалом та генетичними особливостями. Один із відкритих видів, Psilocybe maluti, використовують у традиційній медицині місцеві цілителі. Про відкриття повідомили у журналі Mycologia.

Знайдені Psilocybe maluti. Cullen Taylor Clark

Знайдені Psilocybe maluti. Cullen Taylor Clark

Які з себе нові види псилоцибінових грибів?

За допомогою місцевих ентузіастів-мікологів вдалося відкрити два нових види галюциногенних грибів: Psilocybe ingeli та Psilocybe maluti. P.ingeli виявили на багатому на коров’ячий гній ґрунті у провінції Квазулу-Наталь у Південно-Африканській Республіці і назвали на честь гірського хребта Інґелі, де цей вид зустрічається. Від інших представників цього роду його відрізнили за розмірами спор та генетичними характеристиками.

Гриби Psilocybe ingeli. Talan Moult

Гриби Psilocybe ingeli. Talan Moult

P.maluti виявили на коров’ячому гної у провінції Фрі-Стейт у Південно-Африканській Республіці і назвали на честь гір Малуті, які простягаються на весь ареал цього виду від Фрі-Стейту до Королівства Лесото. Як повідомили науковці, ці гриби традиційно використовує місцевий народ басото для лікування та передбачення. Їх застосовують у вигляді відвару, який вживає хвора людина, а потім її видіння, або ж галюцинації, тлумачить цілитель. Це єдиний знаний випадок використання галюциногенних грибів у Африці на південь від Сахари.

Ще більше псилоцибіну

🍬 У цукерках для мікродозингу мусцимолом знайшли сліди псилоцибіну. Можливо, це із ним пов’язані симптоми отруєння цими цукерками.

💊 Також він знайшов низку медичних застосувань: знизив частоту та тяжкість мігрені, допоміг зменшити симптоми великого депресивного розладу та навіть у поєднані з психотерапією зменшив тягу до спиртного при алкоголізмі.

👩‍⚕️ З огляду на це, в Австралії дозволили лікувати психічні розлади, такі як посттравматичний стресовий розлад та депресія, з використанням псилоцибіну та екстазі.