На півдні Африки знайшли два нових види галюциногенних грибів роду псилоцибе. Відрізнити їх від уже відомих видів цього роду змогли за відмінностями у будові, ареалом та генетичними особливостями. Один із відкритих видів, Psilocybe maluti, використовують у традиційній медицині місцеві цілителі. Про відкриття повідомили у журналі Mycologia.
Які з себе нові види псилоцибінових грибів?
За допомогою місцевих ентузіастів-мікологів вдалося відкрити два нових види галюциногенних грибів: Psilocybe ingeli та Psilocybe maluti. P.ingeli виявили на багатому на коров’ячий гній ґрунті у провінції Квазулу-Наталь у Південно-Африканській Республіці і назвали на честь гірського хребта Інґелі, де цей вид зустрічається. Від інших представників цього роду його відрізнили за розмірами спор та генетичними характеристиками.
P.maluti виявили на коров’ячому гної у провінції Фрі-Стейт у Південно-Африканській Республіці і назвали на честь гір Малуті, які простягаються на весь ареал цього виду від Фрі-Стейту до Королівства Лесото. Як повідомили науковці, ці гриби традиційно використовує місцевий народ басото для лікування та передбачення. Їх застосовують у вигляді відвару, який вживає хвора людина, а потім її видіння, або ж галюцинації, тлумачить цілитель. Це єдиний знаний випадок використання галюциногенних грибів у Африці на південь від Сахари.
Ще більше псилоцибіну
🍬 У цукерках для мікродозингу мусцимолом знайшли сліди псилоцибіну. Можливо, це із ним пов’язані симптоми отруєння цими цукерками.
💊 Також він знайшов низку медичних застосувань: знизив частоту та тяжкість мігрені, допоміг зменшити симптоми великого депресивного розладу та навіть у поєднані з психотерапією зменшив тягу до спиртного при алкоголізмі.
👩⚕️ З огляду на це, в Австралії дозволили лікувати психічні розлади, такі як посттравматичний стресовий розлад та депресія, з використанням псилоцибіну та екстазі.