Терапевтичні корови віддали перевагу контактувати з жінками, а не чоловіками

Корови, які залучені до психотерапії людей через заспокійливий вплив контакту з ними, виявилися більш схильними взаємодіяти з жінками, а не чоловіками. Принаймні це стосується биків, яких залучили до дослідження доцільності терапії за участі корів. Поки невідомо, чи більша схильність контактувати з жінками зумовлена загалом більшою прихильністю тварин до них корів ж опосередкована тим, що жінки охочіше ініціюють контакт з ними, але це може впливати на дієвість терапії. Дослідження опубліковане у журналі Human-Animal Interactions.

Hristina Šatalova / Unsplash

Hristina Šatalova / Unsplash

Яке дослідження проводили з биками?

Науковці використали шкалу оцінки взаємодії людей і тварин, яка містить 24 пункти щодо поведінки обох сторін під час сесії. Власне, взаємодія відбувалася між двома бичками, Магнусом та Каллумом, та 11 людьми віком від 13 до 79 років, з яких шестеро були жінками.

Учасники повідомили, що більшу частину часу, близько 90 відсотків, вони проводили безпосередньо біля биків і що вони не помічали агресивних дій з боку тварин. Водночас більшість учасників сказали, що Магнус і Каллум підходили їх обнюхати, лизали їх, брали від них їжу та дозволяли гладити, обіймати й цілувати. І хоч Магнус проявив себе як більш комунікабельний з двох, обоє були більш схильні контактувати з жінками, а не чоловіками. Але жінки, зі свого боку, частіше за чоловіків намагалися взаємодіяти з тваринами. Тож поки неясно, що обумовлює прихильність корів до жіночої статі, але це може мати вплив і на ефективність терапії. Тож це досліджуватимуть у наступних роботах, щоб знайти способи зробити терапію тваринами ще дієвішою.

  • Коні, залучені до терапії, раніше теж показали вибірковість у контактах з людьми. Однак вони віддали перевагу взагалі фізично не контактувати з людьми, коли їм дають таку можливість.