Страх і огиду пов'язали з підвищеною кислотністю шлунка

Італійські науковці з'ясували, що відчуття огиди та страху пов'язані з підвищенням кислотності шлунку, тоді як позитивні емоції — зі зниженням. Дослідження може допомогти у вивченні того, як розлади емоційної регуляції пов'язані з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту. Воно опубліковане у вигляді препринта на сайті bioRxiv.

GIPHY

GIPHY

Як знайшли зв'язок?

Побутує думка, що емоції тісно пов'язані з роботою шлунково-кишкового тракту. Зокрема, при негативних переживаннях люди іноді відмічають у себе збільшення кислотності шлунка. Попри це, лише зараз дослідження вчених Римського університету підтвердило між явищами імовірний зв'язок. Науковці попросили 31 чоловіка проковтнути смартпігулку, що вимірює рівень pH у шлунку, та посадили їх перед моніторами. Учасникам вмикали короткі відео, які викликали емоції відрази, суму, радості, страху або були нейтральними, і спостерігали, як змінюється у процесі кислотність шлунку.

Як змінилася кислотність?

Загалом чоловіки повідомляли, що при перегляді відео з огидним або страшним вмістом у них виникав дискомфорт у шлунку, як-от нудота. Однак дані з капсули теж показали схожий зв'язок — при згаданих відеозаписах кислотність шлунку в учасників була помітно більшою, ніж при інших відео. І навпаки, що більш позитивними були емоції, то меншою відмічали кислотність.