Старі та дешевші ліки від мігрені виявилися ефективнішими за нові та дорожчі

Старі та дешевші ліки від мігрені виявилися ефективнішими за нові та дорожчі аналоги, показало дослідження ефективності 17 найчастіше вживаних ліків для лікування гострої мігрені. Хоча всі досліджені препарати допомогли позбутися болю за дві години, винайдені у 1990-х спеціально для лікування мігрені триптани виявилися найбільш ефективними. Але, як зазначають дослідники, їх потрібно з обережністю приймати людям у групі підвищеного ризику серцево-судинних захворювань. Таке дослідження опублікували в журналі BMJ.

Старі та дешевші ліки від мігрені виявилися ефективнішими за нові та дорожчі. GIPHY

Старі та дешевші ліки від мігрені виявилися ефективнішими за нові та дорожчі. GIPHY

Чим відрізнилися ліки від мігрені?

Науковці проаналізували результати попередніх 184 досліджень ефективності різних препаратів від мігрені, які проводили на більш як 89 тисячах людей. Як виявилося, найбільш ефективними для полегшення болю за дві години після приймання були елетриптан, ризатриптан і суматриптан — препарати з групи похідних амінокислоти триптофану, які почали продавати ще у 90-х роках минулого століття.

Для запобігання появі болю в наступну добу також допоміг ібупрофен, який належить до нестероїдних протизапальних препаратів і є ліками першого вибору для терапії нападів мігрені. Це відкриття може змусити переглянути рекомендації з лікування мігрені, а також сприяти більшій доступності ефективних проти неї препаратів. Адже зараз навіть відносно «дешевий» елетриптан коштує близько 300 гривень за три таблетки у найменшому дозуванні.

Як лікують мігрені

🪱 Незвичною причиною посилення мігреней у 52-річного чоловіка з Флориди стали личинки свинячого ціп’яка у мозку. Вилікувати цей стан допомогли протигельмінтні та протизапальні препарати.

🧠 Нейробіологи нарешті змогли пояснити, чому аура — погіршення зору та поява спалахів перед очима — часто передує мігрені. Це допоможе у створенні більш ефективних ліків.

🍄 Нестандартними ліками від мігрені виявився псилоцибін, який зміг на 50 відсотків знизити частоту нападів мігрені в пацієнтів у межах невеликого клінічного дослідження.