Станція OSIRIS-REx знайшла на астероїді Бенну частинки з-за меж Сонячної системи

У доставлених на Землю станцією OSIRIS-REx зразках ґрунту з навколоземного астероїда Бенну виявили міжзоряні частинки, які прилетіли з-поза меж Сонячної системи. Вивчаючи їх, астрономи можуть досліджувати речовину, яка існувала ще до формування нашої Сонячної системи. Зокрема це розкаже про хімічний склад та фізичні умови в міжзоряному середовищі мільярди років тому, що допоможе краще зрозуміти процеси зародження зірок і планетних систем. Дослідження опубліковане в журналі Meteoritics & Planetary Science.

Зразки астероїда, які вивчали астрономи. Lauretta & Connolly et al. / Meteoritics & Planetary Science, 2024

Зразки астероїда, які вивчали астрономи. Lauretta & Connolly et al. / Meteoritics & Planetary Science, 2024

Що ще зберіг ґрунт астероїда?

Навколоземний астероїд Бенну входить до групи небезпечних для Землі астероїдів. Станція OSIRIS-REx понад два роки досліджувала його поверхню і взяла проби ґрунту масою 121,6 грамів, які потім доставила на Землю для досліджень. Ці зразки — це суміш камінчиків з карбіду кремнію та графіту, розмірами від ста мікрометрів до п’яти міліметрів. Але у них збереглася інформація про складні геохімічні реакції всередині астероїда. Зокрема знайдені гідратовані фосфати вказують на вплив рідкої води на Бенну у минулому.

Знахідки з астероїда дозволяють припустити, що на тілах, подібних до Бенну, можуть бути речовини, які беруть участь у зародженні життя, а також вода, яка могла зробити Землю та інші планети придатними для життя.

  • Раніше дослідження зразків з Бенну також виявляли сліди води. Науковці навіть припустили, що у минулому астероїд був частиною багатого на воду зародка планети.