Астероїд Бенну назвали частиною багатого на воду зародка планети

Проаналізовані науковцями зразки астероїда Бенну свідчать, що у минулому він міг бути частиною багатого на воду зародка планети. Зародок був схожий на супутник Юпітера Енцелад, хоч і вдвічі менший за розміром, й міг бути навіть придатним для появи життя. Астрономи сподіваються, що зразки з Бенну розкажуть більше про історію води у Сонячній системі, а також про появу життя на Землі, розповідає New Scientist.

Аналіз зразків Бенну в Університеті Аризони. Chris Richards / University of Arizona Communications

Аналіз зразків Бенну в Університеті Аризони. Chris Richards / University of Arizona Communications


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як зразки астероїда видали ці деталі його минулого?

Первинним аналізом основного складу ґрунту з Бенну, що його доставив на Землю апарат OSIRIS-REx, зайнялася команда вчених в Аризонському університеті. Дослідники отримали приблизно 200 міліграмів зразків, або понад тисячу частинок різного розміру, на усіх з яких виявили замкнену у мінерали й глини воду. Такі ж речовини на Землі виникають при взаємодії порід мантії із водою, а раніше їх виявили й у пилі з Бенну, який дослідили у першу чергу.

Але тепер з'ясувалося, що крім води ґрунт Бенну має і фосфатну кірку, яка досі не зустрічалася на жодному астероїді чи метеориті. Це багатий на кальцій і магній фосфатний матеріал, який знаходили раніше у шлейфах води, що вириваються із підповерхневого океану на Енцеладі. Тіло, з якого утворився Бенну, не встигло перетворитися на планету чи супутник, а у зіткненнях розлетілося на купу уламків, що стали частинками різних астероїдів. Науковці продовжать вивчати зразки Бенну у надії знайти якісь речовини, що могли б бути будівельними для життя сполуками на тілі-попереднику астероїда.

Зразки Бенну, які отримали для аналізу. Chris Richards / University of Arizona Communications

Зразки Бенну, які отримали для аналізу. Chris Richards / University of Arizona Communications

  • За словами вчених, OSIRIS-REx привіз щонайменше 120 грамів речовини з Бенну — вдвічі більше, ніж очікувалося. Але щоб відкрити ці зразки й не забруднити їх, фахівці витратили 3,5 місяця.