NASA показала розконсервовані зразки астероїда Бенну

NASA показала основний запас ґрунту з астероїда Бенну, який зібрав апарат OSIRIS-REx. На розконсервування цих зразків космічна агенція витратила 3,5 місяця, але тепер зможе повноцінно дослідити склад астероїда, пише NASA.

Відкриті зразки. NASA/Erika Blumenfeld & Joseph Aebersold

Відкриті зразки. NASA/Erika Blumenfeld & Joseph Aebersold


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що склав у капсулу OSIRIS-REx?

У 2020 році космічний апарат OSIRIS-REx зібрав ґрунт з поверхні півкілометрового астероїда Бенну, що знаходиться на відстані 126 мільйонів кілометрів від Землі. Три роки в OSIRIS-REx зайняла подорож назад до Землі, щоб він скинув капсулу зі зразками. А потім NASA шукала інструменти, які б відкрили її та не забруднили астероїдний ґрунт — на Землю OSIRIS-REx доставив його незабрудненим впливом земної атмосфери. Як з'ясувалося після відкриття капсули, OSIRIS-REx захопив не лише мілкі частинки пилу з астероїда, а й частинки розміром у сантиметр. Скільки точно ґрунту вмістив апарат у капсулу, у NASA поки не підрахували. На початку місії вчені розраховували, що добудуть близько 60 грамів ґрунту, а після збору зразків у 2020 приблизно оцінили вміст капсули у 400 грамів. Дослідження цих зразків допоможе оцінити склад Бенну, його будову, а також дасть підказки до еволюції Сонячної системи, адже як і всі астероїди, Бенну складається з примітивного матеріалу, який складає планети й супутники навколо Сонця.

  • Крім закритого у капсулі ґрунту, OSIRIS-REx зміг набрати й 70 грамів астероїдного пилу на поверхню контейнера. Його NASA також зібрала і вже використала у дослідженнях.