Станція OSIRIS-APEX запланувала своє найбільше зближення з Сонцем

Космічна станція OSIRIS-APEX, яка раніше доставила на Землю зразки астероїда Бенну, планує здійснити своє найбільше зближення з Сонцем. 2 січня станція пройде на відстані 74,8 мільйона кілометрів від світила — уполовину ближче, ніж відстань від Землі до Сонця. Це наближення допоможе OSIRIS-APEX дістатися ще одного астероїда — астероїда Апофіс, пише NASA.

Художнє зображення OSIRIS-APEX. NASA / GSFC / Univ. of Arizona

Художнє зображення OSIRIS-APEX. NASA / GSFC / Univ. of Arizona

Що це за космічна станція?

24 вересня цього року станція OSIRIS-REx успішно завершила свою основну місію — скинула на Землю зразки астероїда Бенну, які зібрала з нього три роки тому. За початковим планом, після цього апарат мав би назавжди лишитися на навколосонячній орбіті, однак з'ясувалося, що у станції після зустрічі з Бенну лишилося паливо, тому NASA вирішила перейменувати апарат на OSIRIS-APEX та відправити до нової цілі — навколоземного астероїда 99942 Апофіс.

Який новий план в апарата?

Очікується, що до Апофіса OSIRIS-APEX долетить у квітні 2029 року й протягом 18 місяців досліджуватиме його поверхню. Наближення до Сонця, яке запланувала NASA, є одним з шести гравітаційних маневрів, які необхідні для OSIRIS-APEX, щоб вийти на потрібну траєкторію. Утім, зближення 2 січня є одним з найближчих і найнебезпечніших, адже першопочатково апарат не був розрахований на обліт Сонця на відстані, меншій за 115 мільйонів кілометрів. Щоб зберегти компоненти конструкції OSIRIS-APEX від перегрівання, його триматимуть у сталому положенні протягом всього маневру, у якому одна із сонячних панелей апарата затінятиме найчутливіші до температур компоненти.

  • Тим часом на Землі вчені намагаються відкрити капсулу зі зразками астероїда Бенну. Наразі вдалося дослідити лише пил на її кришці, а основна частина ґрунту лишається закритою через проблему з кріпленням.