Станція для вивчення супутників Юпітера JUICE провела фотосесію Місяця та Землі під час гравітаційного маневру навколо супутника. Станція зробила знімки в ніч із 19 на 20 серпня під час прольоту на відстані всього 700 кілометрів від поверхні Місяця, а після цього зблизилася із Землею на мінімальну відстань у 6807 кілометрів, пролітаючи над Південно-Східною Азією та Тихим океаном, де її можна було спостерігати за допомогою бінокля чи телескопа. Європейська космічна агенція опублікувала знімки зі станції JUICE на своєму сайті.
Що таке JUICE і навіщо вона зблизилася з Землею?
У квітні 2023 року Європейська космічна агенція запустило станцію JUICE (JUpiter ICy moons Explorer) для вивчення підповерхневих океанів на крижаних супутниках Юпітера — Європі, Ганімеді та Каллісто, та їх взаємодії з планетою. Як повідомили на сайті агенства, місія JUICE розгортається за планом, а проліт станції біля Місяця став першим етапом у серії гравітаційних маневрів, які мають розігнати її до достатньої швидкості для досягнення Юпітера.
Під час маневру фахівці Європейської космічної агенції протестували роботу інструментів зонда, включно з навігаційними камерами. Так вдалося зробити кілька сотень знімків, зокрема південно-східної частини видимого боку Місяця, 16-метрової антени радара JUICE для вивчення криги і навіть Землі у вигляді півмісяця. За допомогою станції науковці планують досліджувати утворення планетарних систем та можливості існування життя за межами Землі.
Що відомо про місію JUICE
📷 На перших фото, які JUICE, відправила з космосу, теж була Земля, а також — сонячна панель станції. Це сталося у квітні минулого року.
🛰 У листопаді минулого року станція JUICE виконала найбільший маневр у своєму шляху до Юпітера — для цього їй знадобилося близько десяти відсотків запасів палива.
📡 Через невдале розгортання 16-метрової антени були побоювання, що станція не зможе працювати справно. Утім, пізніше науковцям з Європейського космічного агентства таки вдалося змусити станцію розгорнути антену повністю.
📸 А саму станцію під час її прольоту на відстані 1,5 мільйона кілометрів сфотографував наземний телескоп на фоні зоряного неба.