Станція «Данурі» надіслала фото вічнозатіненого кратера Марвін на Місяці

Камера ShadowCam на борту південнокорейської станції «Данурі» отримала зображення з кратера вічної тіні на Місяці. Світлина охоплює всього частину кратера, використовуючи відбите від його стінок світло. Фото опубліковане на сайті, присвяченому роботі ShadowCam.

Отриманий ShadowCam знімок з кратера. NASA/KARI/Arizona State University

Отриманий ShadowCam знімок з кратера. NASA/KARI/Arizona State University

Що шукають у кратерах?

Відомо, що на поверхні Місяця є поклади водяної криги. Однак, у якій кількості досі сказати складно, тоді як використання їй вже знайшли: водяна крига знадобиться для забезпечення майбутніх баз для астронавтів. Вважається, що значні запаси льоду можна знайти на дні так званих кратерів вічної тіні, куди не дістається сонячне світло, через що кратери стають «холодними пастками» для летких речовин. Вивчати ці кратери до Місяця рушила орбітальна станція Korean Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO) або «Данурі».

Що побачила станція?

«Данурі» є першою космічною місією Південної Кореї за межами навколоземної орбіти. З висоти 100 кілометрів над Місяцем вона зможе фотографувати те, що знаходиться всередині кратерів, використовуючи лише відбите від їхніх стінок світло. Для такого вторинного освітлення NASA розробила надсвітлочутливу камеру ShadowCam. Її вже протестували у кратері Шеклтон, а тепер з допомогою ShadowCam астрономи отримали світлину кратера Марвін.

Кратер Марвін знаходиться на відстані 26 кілометрів від південного полюса Місяця. Його діаметр складає 4,6 кілометра, а «Данурі» охопила частково освітлену ділянку шириною у 2,2 кілометра.

Окрім ShadowCam на борту «Данурі» працює три камери, магнітометр та гамма-спектрометр, з допомогою яких вчені планують вивчати поверхню Місяця та його магнітосферу. До наукової роботи «Данурі» приступила у середині лютого цього року.