Сріблясті мартини обрали морепродукти замість людської їжі

Сріблясті мартини, яких часто помилково називають чайками, за наявності вибору завжди надавали перевагу морепродуктам, а не так званій «міській» дієті з хліба та котячого корму. Це здивувало науковців, адже вони очікували, що пташенята мартинів, які виросли на «міській» дієті, і надалі обиратимуть її, оскільки ці птахи часто проживають поблизу міст та харчуються недоїдками. Про це повідомило видання The Guardian.

Пташенята сріблястого мартина. Emma Inzani

Пташенята сріблястого мартина. Emma Inzani

Чому мартини взагалі їдять людську їжу?

Науковці дослідили 27 пташенят сріблястих мартинів (Larus argentatus), які проживали у реабілітаційних центрах після втрати свого гнізда. Їх розділили на дві групи, раціон першої на 80 відсотків складався з морепродуктів, а другої — з недоїдків, здебільшого хліба та котячого корму, це так звана «міська» дієта.

Щоп’ять днів птахам давали обирати один із чотирьох видів їжі: мідії, інші морепродукти, хліб та котячий корм. Виявилося, що в обох групах пташенята надавали перевагу морепродуктам, виявляючи мало інтересу до «міської» дієти. Це вказує на те, що від природи мартини схильні харчуватися морепродуктами, а на недоїдки переходять через зменшення кількості риби у водах поблизу густонаселених регіонів.

Більше співжиття людей та птахів

🦜 Не проти поласувати людськими недоїдками також австралійські жовточубі какаду. Це навіть спровокувало своєрідну «гонку озброєнь», де люди створювали способи захисту смітників, а птахи — способи їх обходити.

🏠 А от сорокам та воронам людські намагання захиститися від них абсолютно не заважають. Ба більше, ці птахи використали шипи, якими споруди захищають від сідання на них птахів, і збудували з них гнізда.

🚗 Але загалом людська життєдіяльність, а надто — шум транспорту, можуть бути дуже згубними для розвитку птахів. Відтак, шум автомобілів вже призвів до затримки росту пташенят зебрового діамантника.